Jdi na obsah Jdi na menu
 


MMA - Conor McGregor

Conor McGregor

(* 14. července 1988, Dublin) je irský bojovník ve smíšených bojových uměních (MMA),bývalý šampion UFC v lehké váze a pérové váze a také bývalý šampion pérové a lehké váhy v Cage Warriors (CWFC).

MMA kariéra
Raná kariéraufc_189_world_tour_aldo_vs._mcgregor_london_2015_-18776759002-_-cropped-.jpg
Svůj debut v profesionálním MMA měl Conor McGregor 9. března 2009 na Cage of Truth 2, kdy porazil v druhém kole Garyho Morrise na TKO.

Roku 2011 McGregor zahájil nepřerušenou řadu 13 výher. Během tohoto období McGregor vyhrál jeden z nejrychlejších zaznamenaných knockoutů v MMA, boj skončil za 4 sekundy na Immortal Fighting Championship v irském Letterkenny. V roce 2012 McGregor vyhrál titul mistra muší a lehké váhy v CWFC a stal se tak prvním Irem, který držel tituly ve třech divizích zároveň.
​Tento fakt vedl ke značné pozornosti na fórech MMA a McGregor vzrostl v evropských žebříčcích, což pak vedlo k zájmu
UFC.

Ultimate Fighting Championship
V únoru 2013 UFC oznámila, že s Mcgregorem podepsala smlouvu.Tím se Conor McGregor stal po kolegovi z SBG Tomu Eganovi teprve druhým bojovníkem z Irska, který zápasí v UFC.

6. dubna 2013 McGregor debutoval v UFC proti Marcusovi Brimageovi na předběžném zápase UFC on Fuel TV: Mousasi vs. Latifi. Zápas vyhrál na TKO na začátku druhé minuty prvního kola a získal cenu Nejlepší knockout večera.

Na UFC Fight Night 26 17. srpna 2013 se měl McGregor setkat v oktagonu s Andym Oglem.[Nicméně Ogle ze zápasu odstoupil kvůli zranění a byl nahrazen Maxem Hollowayem. McGregor zápas vyhrál na body, ale během souboje si poranil přední křížové vazy na koleni a potřeboval chirurgický zákrok, který ho indisponoval na dalších 10 měsíců.624076130.jpg.0.jpg

Dne 19. července 2014 na UFC Fight Night 46 se měl Mcgregor utkat s Cole Millerem,[ale kvůli zraněnému palci Miller ze zápasu odstoupil a za něj nastoupil Diego Brandão.[ McGregor zvítězil v prvním kole na TKO. Vítězství mu také přineslo ocenění Performance of the Night.

Na zápase UFC 178 ze dne 27. září 2014 čelil McGregor Američanovi Dustinu Poirierovi. McGregor zvítězil v prvním kole na TKO a stal se tak prvním mužem, který porazil Dustina Poirera na KO/TKO. Vítězstvím se také zasloužil o druhé ocenění Performance of the Night.

Dne 18. ledna 2015 se odehrál zápas mezi McGregorem a Dennisem Siverem.[ McGregor zvítězil v druhém kole na TKO a získal své třetí ocenění Performance of the Night. Po zápase McGregor vyskočil z klece a vyzval šampiona UFC v pérové váze Josého Alda, kterého v prvním kole porazil KO..